KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14976016

nr 1497 6016

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Monogramsignerad, akvarell, Landskap med byggnader, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 24 oktober 2022
kl 20:19:26

20/10 21:33:20 1      1.000 kr
21/10 14:53:19 2      Vinnande bud

Primus Mortimer Pettersson

Läs mer om Primus Mortimer Pettersson